default layout

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Tipy a techniky

Prečítajte si rady odborníkov, ako správne používať kuchynské pomocky, pozrite si návody na správnu úpravu surovín alebo sa naučte kulinárske triky, s ktorými dosiahnete zaujímavých výsledkov pri varení.

 

Alternatívne cukrovinky

Alternatívne cukrovinky

Ste fanúšik zdravého životného štýlu? Či už sledujete predovšetkým kalórie alebo zloženie potravín a obsah prospešných látok, iste vás zaujmú naše tipy na alternatívne cukrovinky. Bez cukru a bez bielej múky. Obohaťte svoj vianočný stôl.

Tatarák nielen z hovädzej sviečkovej

Tatarák nielen z hovädzej sviečkovej

Jemná chuť surového hovädzieho doplnená korením a chrumkavými cesnakovými hriankami. Že vás to neláka? Nevadí! Venovať sa budeme aj tataráčikom z čerstvého či údeného lososa a chutným zeleninovým a hubovým zmesiam.

Zapekané cestoviny

Zapekané cestoviny

Šunkofleky – klasika, istota alebo postrach zo školskej jedálne. Či už ich v tejto forme milujete alebo nenávidíte, pozrite na ďalšie možnosti, aké cestoviny sa dajú zapiecť a s čím. Mäso, údeniny, vajíčko a syr, to je len začiatok…

Desivé pohostenie na Halloween

Desivé pohostenie na Halloween

Halloween sa často stretáva s odporom – že ako novší a komerčnejší sviatok vytláča naše tradície... nič ale nestojí v ceste tomu, aby ste venovali svoju pozornosť obom. Zábavný Halloween tak môže byť dobrým protipólom k pokojnejším melancholickejším Dušičkám. Hlavne je vďačný, čo sa týka priestoru pre kreativitu a originálne upravené jedlo. Vyskúšajte niečo z našich strašidelných tipov!

Ako na cícer?

Ako na cícer?

Cícer – strukovina, ktorú poznáte asi predovšetkým z receptov orientálnej kuchyne. Alebo sú pre vás výrazy ako humus alebo falafel len cudzími slovami? Potom pokračujte v čítaní. Prihodíme aj pár „zdomácnených“ cícerových receptov – do chuťoviek po plnohodnotného jedla.

Šošovica - zelená aj červená

Šošovica - zelená aj červená

Šošovica nielen ako postrach zo školskej jedálne, ale ako výživná všestranne využiteľná surovina. Vyskúšajte zdravé šošovicové šaláty, zeleninové aj krémové polievky i chutné nátierky. Okrem tradičnej zelenej vám predstavíme tipy aj na šošovicu červenú.

Čo so zvyškami? Zjesť!

Čo so zvyškami? Zjesť!

Už babičky nás učili, že jedlo sa nemá vyhadzovať. A je to pravda. Nielen kvôli peniazom, ale tiež kvôli množstvu dobrôt, o ktoré prichádzame, keď „zvyšky“ nezužitkujeme.

Zase chleba? alebo desiaty, kde pečivo nehrá hlavnú úlohu

Zase chleba? alebo desiaty, kde pečivo nehrá hlavnú úlohu

Chleba „s niečím“ predstavuje ideálnu desiatu – je variabilný, zasýti a je hneď hotový. Vo väčšine prípadov. Ale aj keď ho striedame s rožkom, žemľou alebo bagetou, skôr alebo neskôr asi zatúžime po zmene. Čo ďalšieho môžete sebe alebo svojim deťom pripraviť a zabaliť na desiatu?

Desiate do školy – obložené chleby, žemle, bagety

Desiate do školy – obložené chleby, žemle, bagety

September je tu a s ním, okrem mnohých ďalších starostí, začína každodenné váhanie, čo pripraviť našim školákom na desiatu. Malo by to byť dobré, zdravé a malo by ich to zasýtiť. Zdanlivo ľahké zadanie však končí dlhým postávaním pred regálmi v supermarketoch. A pritom si veľa základných surovín do bagiet, rožkov a sendvičov môžete pripraviť sami doma, hravo a zdravo. Ktoré to sú?

Víno v kuchyni

Víno v kuchyni

Pohár vína dokáže prispieť nielen k príjemnej nálade pri varení, hodí sa aj do hocijakého pokrmu. Ktoré jedlá sa s vínom priatelia? A aké víno zvoliť, aby sa s ostatnými surovinami ideálne chuťovo zosúladilo a aby ste si pochutili?

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Ako funguje Varíme.sk?

Objavte s nami čaro portálu Varíme! Čo všetko portál ponúka?

hrnce