default layout

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Tipy a techniky

Prečítajte si rady odborníkov, ako správne používať kuchynské pomocky, pozrite si návody na správnu úpravu surovín alebo sa naučte kulinárske triky, s ktorými dosiahnete zaujímavých výsledkov pri varení.

 

Zelená pochúťka z Janova

Zelená pochúťka z Janova

S dnešnou témou článku zamierime do Talianska. Reč nebude o ničom inom než o známej pochúťke z drvenej bazalky. Pesto alebo tiež Pesto alla genovese je známa zelená omáčka, ktorá sa prevažne používa na dochutenie cestovín. Známy je tiež variant so sušenými paradajkami. Potom sa takáto pasta nazýva Pesto alla siciliana.

Zahrejte sa zázvorom

Zahrejte sa zázvorom

Ostrá citrusová chuť zázvoru ozvláštni každé jedlo. Ukážeme si, ako čerstvý zázvor využiť nielen do čaju a pikantného džemu, ale aj v rámci celého menu – od polievky, cez hlavné jedlo až po dezert.

Alternatívne cukrovinky

Alternatívne cukrovinky

Ste fanúšik zdravého životného štýlu? Či už sledujete predovšetkým kalórie alebo zloženie potravín a obsah prospešných látok, iste vás zaujmú naše tipy na alternatívne cukrovinky. Bez cukru a bez bielej múky. Obohaťte svoj vianočný stôl.

Tatarák nielen z hovädzej sviečkovej

Tatarák nielen z hovädzej sviečkovej

Jemná chuť surového hovädzieho doplnená korením a chrumkavými cesnakovými hriankami. Že vás to neláka? Nevadí! Venovať sa budeme aj tataráčikom z čerstvého či údeného lososa a chutným zeleninovým a hubovým zmesiam.

Zapekané cestoviny

Zapekané cestoviny

Šunkofleky – klasika, istota alebo postrach zo školskej jedálne. Či už ich v tejto forme milujete alebo nenávidíte, pozrite na ďalšie možnosti, aké cestoviny sa dajú zapiecť a s čím. Mäso, údeniny, vajíčko a syr, to je len začiatok…

Desivé pohostenie na Halloween

Desivé pohostenie na Halloween

Halloween sa často stretáva s odporom – že ako novší a komerčnejší sviatok vytláča naše tradície... nič ale nestojí v ceste tomu, aby ste venovali svoju pozornosť obom. Zábavný Halloween tak môže byť dobrým protipólom k pokojnejším melancholickejším Dušičkám. Hlavne je vďačný, čo sa týka priestoru pre kreativitu a originálne upravené jedlo. Vyskúšajte niečo z našich strašidelných tipov!

Ako na cícer?

Ako na cícer?

Cícer – strukovina, ktorú poznáte asi predovšetkým z receptov orientálnej kuchyne. Alebo sú pre vás výrazy ako humus alebo falafel len cudzími slovami? Potom pokračujte v čítaní. Prihodíme aj pár „zdomácnených“ cícerových receptov – do chuťoviek po plnohodnotného jedla.

Šošovica - zelená aj červená

Šošovica - zelená aj červená

Šošovica nielen ako postrach zo školskej jedálne, ale ako výživná všestranne využiteľná surovina. Vyskúšajte zdravé šošovicové šaláty, zeleninové aj krémové polievky i chutné nátierky. Okrem tradičnej zelenej vám predstavíme tipy aj na šošovicu červenú.

Čo so zvyškami? Zjesť!

Čo so zvyškami? Zjesť!

Už babičky nás učili, že jedlo sa nemá vyhadzovať. A je to pravda. Nielen kvôli peniazom, ale tiež kvôli množstvu dobrôt, o ktoré prichádzame, keď „zvyšky“ nezužitkujeme.

Zase chleba? alebo desiaty, kde pečivo nehrá hlavnú úlohu

Zase chleba? alebo desiaty, kde pečivo nehrá hlavnú úlohu

Chleba „s niečím“ predstavuje ideálnu desiatu – je variabilný, zasýti a je hneď hotový. Vo väčšine prípadov. Ale aj keď ho striedame s rožkom, žemľou alebo bagetou, skôr alebo neskôr asi zatúžime po zmene. Čo ďalšieho môžete sebe alebo svojim deťom pripraviť a zabaliť na desiatu?

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Ako funguje Varíme.sk?

Objavte s nami čaro portálu Varíme! Čo všetko portál ponúka?

hrnce